РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ

1 Комментарий
Оценить
(0 оценок)

ПАО "Райффайзен Банк Аваль" – один из крупнейших банков Украины. Предоставляет широкий перечень стандартных и современных банковских услуг более чем 2,6 млн. клиентам по всей стране. По классификации НБУ отнесен к группе II "Банки иностранных банковских групп".

Зарегистрирован НБУ в марте 1992 года как Акционерный коммерческий банк "Аваль". В 1994 году был переименован в Акционерный Почтово-Пенсионный Банк "Аваль". С октября 2005 года банк стал частью банковской холдинговой группы Райффайзен Интернациональ Банк-Холдинг АГ, Австрия (с октября 2010 года – Райффайзен Банк Интернациональ АГ).

В общенациональную сеть по состоянию на конец 2017 года входило 500 безбалансовых отделений по всей Украине. 

В 2016 году банк был отмечен в ежегодном проекте "Рейтинг жизнеспособности банков - 2016" журнала "Forbes Украина". Как и годом ранее, Райффайзен Банк Аваль вошел в группу банков с самым высоким уровнем жизнеспособности (группа А) и стал самым надежным украинским банком из первой десятки финансовых учреждений по размеру активов. В начале 2017 года Райффайзен Банк Аваль был отмечен как лучший банк в Украине в рамках конкурса "Awards for Excellence 2017" журнала Euromoney и в рейтинге лучших банков мира, составленном журналом Global Finance.

Банк активно сотрудничает с аграрным сектором и регулярно получает признания со стороны экспертов отрасли. В частности, Ассоциация "Украинский клуб аграрного бизнеса" и ООО "Киевский международный контрактовый ярмарок" несколько лет подряд отмечали банк как лучший в рамках конкурса "АГРОБРЕНД". В 2017 году банк стал победителем в номинации "Лучшая кредитная организация АПК".

По данным Нацбанка, на 1 января 2018 года по размеру активов Райффайзен Банк Аваль занимает 5-е место среди 84 действующих финучреждений.

По данным консолидированной финансовой отчетности по МСФО за 2017 год:

*активы совокупно - 67,02 млрд грн;

*уставный капитал - 6,15 млрд грн;

*всего капитал, принадлежащий акционерам Банка - 10,89 млрд грн;

*совокупный доход за 2017 года - 5,31 млрд грн.

Руководство: Владимир Лавренчук (председатель правления), Герхард Бьош, Роберт Коссманн, Наталия Гурина, Оксана Шевченко.

Наблюдательный совет (по состоянию на 27.04.2018): Мартин Грюль (председатель), Андрей Степаненко, Джозеф Эберле (Joseph Eberle), Харальд Кроегер (Harald Kroeger), Роберт Фриц (Robert Fritz), Андреа Морару (Andreea Moraru), Анна Деревянко, Павел Шеремета, Даниель Билак.

Акционерами банка являются: Райффайзен Банк Интернациональ АГ (68,28%), Европейский банк реконструкции и развития (30%), другие юрлица (1,33%), физлица (0,39%).

----------------------------------------

Лицензия НБУ № 10 от 05.10.2011. 

Участник Фонда гарантирования вкладов физических лиц с 02.09.1999 (свидетельство № 112 от 08.11.2012). 

Контактные данные:

Адрес: г. Киев, ул. Лескова, д. 9
Телефон:  (044) 490-88-88, 0 (800) 500-500
https://www.aval.ua/

 

Последнее изменение Пятница, 04 Май 2018 14:44

1 Комментарий

 • Ruslan Khavriuta

  Більшість людей переконані, що в Україні якісь міфічні айтішніки отримують якісь міфічні долари, які вони зберігають на якихось міфічних закордонних рахунках. І з цих грошей вони купують собі квартири-машини і все це десь там, а в Україні від того немає прибутків, тому ‪#‎нуінехайвалять‬. А сьогодні, зайці мої, я розповім вам, як все виглядає насправді, якщо ви надумали офіційно заводити в Україну зароблену іноземну валюту.

  Так вже сталося, що я програміст. Не особливо талановитий, тому нічого ще свого ще не вигадав і працюю весь час на когось. До останнього моменту це були українські компанії, а тепер мене знайшли замовники з Бельгії і запропонували працювати на них напряму. Ми про все домовилися, підписали контракт і почали співпрацю. І ось почав підходити термін, коли я мав отримати перші гроші. Тому я почав цікавитися, яким чином все це відбувається. Ото ж про все по порядку.

  Року з 2008-го я є фізичною особою підприємцем, яка може надавати послуги комп'ютерного програмування. До цього моменту я працював лише з гривнями, але за контрактом платити мені мали би в доларах, тому я звернувся у банк. Все виглядало дуже просто - потрібен був доларовий рахунок. Я прийшов у відділення, за яким я закріплений (у ФОПів саме так), написав заяву на відкриття доларового рахунку і вже наступного дня отримав папірець, де були зазначені мої реквізити та реквізити банка-кореспондента з міста Нью-Йорк. Як мені пояснили, українські банки можуть приймати SWIFT-перекази лише через банки-кореспонденти.

  Я вислав всі реквізити замовнику і через якийсь час мені написали, що гроші відправлені та через кілька днів будуть у мене. Власне, ви подумаєте, ну окей, гроші прийшли, ти пішов в банк і десь там тобі видали твої долари. Але все от зовсім не так. Забігаючи наперед скажу, що жодного долара (саме американської банкноти) ви не отримаєте.

  Так вже сталося, що я є клієнтом банка "Аваль". Я знаю, що в інших банках процедура може бути простішою в певних моментах, але ж я тут розповідаю свою історію.

  Перше, що мене цікавило, це те, чи можу я надсилати всі документи в банк електронною поштою чи через клієнт-банк. Відповідь буда позитивною, але з однією єдиною поправкою: всі документи мають бути з "мокрими печатками і підписами". Тобто, надіслати ти, звичайно, можеш, але поки не прийдеш і не підпишеш - кіна не буде. Добре. В банку попросили принести договір і акти виконаних робіт, підписані замовником. Все це я переслав поштою менеджеру банку, прийшов, підписав і став очікувати на гроші. І ось одного сонячного дня я отримав лист, що мої гроші нарешті прийшли. Давайте уявимо, що це була 1000 доларів США.

  Ну ти пішов у відділення і забрав їх, подумали ви. І знову ні. Першим, що мене попросили зробити - це перекласти всі документи українською, бо “англійську не всі ж знають, і взагалі - це постанова Нацбанку”. Перекладати 15 сторінок договору - це ще та радість, але мені допоміг колега, у якого вже був цей договір українською. Окей, зробив і вислав. Далі я дізнався, що в кожному банку існують такі люди, як валютний контроль. І от вони вже почали влаштовувати мені справжні качелі. Вони питали “чому не вказана валюта”, хоча в договорі чорним по білому було написано “долари США”, питали до якого договору акти, хоча там було написано, вони попросили виправити дати в половині документів, поправити перамбулу і переписати бельгійський контракт, який “не соответствует согл. полож. 201 от 06.09.2001 1.13.”, просили вказати в акті виконаних робіт мої реквізити, які у них є, і реквізити замовника, яких у мене немає, просили ще вислати додатково інвойси (документ, який я відправляю замовнику, де вказую скільки мені мають заплатити).

  Я з дзен-буддистським спокоєм виправляв документи, пересилав їх замовнику, чекав, поки їх там підпишуть, відправляв в банк, де вони знову знаходили якусь невідповідність і процедура починалася з початку. Загалом, ситуація починала бути схожою на епізод з Простоквашино, де “Я вам принес посылку, только я вам ее не отдам, потому что у вас документов нету”. Я ж був як кот Матроскін, який намагався довести, що “усы, лапы, хвост - вот мои документы”. Але самим несподіваним стала наступна ситуація. Всі документи вже були виправлені, але валютний контроль все ще відмовлявся видавати гроші. Як виявилося, за пересилку грошей через банк-кореспондент зняв з мене 35 доларів і на рахунок вже прийшли не 1000, а 965 доларів. А через те, що в договорі ніде не було вказано, яка зі сторін несе супутні банківські витрати, то гроші віддавати не збиралися

  Сума в акті 1000, а прийшло 965
  Але ж ці 35 зняв банк-кореспондент
  Так, ми це знаємо, бо це вказано в SWIFT. Але у вас ніде не вказано в контракті, хто має сплачувати ці витрати
  Але ж в акті написано, що ми не маємо претензій один до одного.

  В контракті не написано, хто платить банку-кореспонденту. Тому ви або переписуєте контракт (за яким я вже працював 2 місцяці), або випускаєте додаткову угоду. А якщо ні, то через 90 днів ми подаємо на вас в податкову на штрафні санкції.
  Ставало все веселіше. Два дні я витратив на те, щоб узгодити з банком формат, який би влаштував валютний контроль. Я просто в акти виконаних робіт вписав -35 доларів за банківську комісію. Далі мені менеджер банку вислав шаблон, який я заповнив і переслав лист-запит на те, щоб гроші, які прийшли на моє ім’я, все ж зарахували на мій рахунок. І, о диво, підписані замовником документи прийняли і я отримав лист “Будемо сьогодні зараховувати ваші гроші”.

  Перемога, подумали ви. Йди в банк і забирай свої нещасні 965 доларів. Але ні. Пам’ятаєте, я казав вам, що жодного долара фізично я так і не отримав? Справа в тому, що НБУ видав постанову, згідно якої 75% валюти, яка прийшла на мій рахунок приватного підприємця, продається без моєї згоди за міжбанківським курсом, який на день продажу складав 23.75 гривні за долар. Залишок, 25% від суми, залишається на валютному рахунку приватного підприємця, звідки вони можуть бути або переведені іншому підприємцю, або можуть бути покладені на депозит. Фізичної можливості перевести їх на поточний доларовий рахунок і отримати долари в касі банку немає.

  Ото ж, давайте рахувати. Мені прийшло 965 доларів, з яких 75% були продані автоматично. Тобто, 723.75 USD продали по курсу 23.75 і я отримав 17189 грн. Залишок - 241.25 USD залишився на рахунку. Сумарна кількість податків, які я мав сплатити становила 4% від загальної суми, а саме 916.75 грн. А далі саме цікаве. На момент продажу курс міжбанка становив 23.75, а живий курс, за який продавали долари - 25.25. Таким чином, якщо я все ж хочу отримати гроші в тій валюті, в якій я їх заробив, я втрачу 1.5 гривні на кожному доларі. Тобто, сумарна втрата, яку заробили на мені, склала 1447.5 гривни. Тобто, держава у вигляді податків отримала в 1.58 разів меньше, ніж наварили на мені люди з банків.
  А тепер припустимо, що мова йде не про 1000 доларів, а про 3, 4, 5… щомісяця. Тобто, сумарні втрати через примусовий продаж валюти і конвертацію гривни в долари, буде складати 3000, 6000, 7000 гривень щомісяця. А тепер “факти зі світу абсурду”. Квиток до Вільнюса коштує 1200 гривень туди-назад. Тобто, якщо мова буде вестися про суму, яка перевищує 1000 доларів, то мені просто елементарно дешевше полетіти у Вільнюс, відкрити там рахунок і знімати там долари (за умови, якщо це можливо і якщо закрити очі на те, що держава Україна забороняє своїм громадянам без ліцензії НБУ мати активні рахунки за кордоном, бо це є інвестуванням в чужу економіку. Постанова уряду від 1994го року, здається).

  Але повернемося до розповіді. Ото ж, я отримав 17189 гривень і придбав на всі долари. У мене вийшло 680.75 долара. Якщо додати сюди фактично заморожену суму з доларового рахунку приватного підприємця, то вийде 922 долари. Тобто, коли гроші пройшли повний цикл і потрапили мені в руки, то я втратив 43 долари, або 1085 гривень просто на рівному місці. От саме після таких ситуацій люди і починають відкривати рахунки за кордоном, картки Payoneer, а потім вже і думати “а якщо в мене і рахунок там, і працювати я можу з будь-якого місця, то навіщо я тут?”. А тепер уявіть кількість таких, як я. Уявіть суми грошей, про які йдеться мова і подумайте, про той факт, що ці люди готові платити і більше податків, якщо їм зроблять комфортні умови для ведення справ і перестануть кошмарити постановами нацбанку і СБУ.

  Доречі, в мене немає жодних питань до податків у розмірі 4%. Я готовий їх чесно сплачувати, як і сплачував весь час. Але в мене є купа питань до Національного банку, який, фактично, унеможливлює валютні операції, тим самим натякаючи мені, що не треба сюди везти свої долари. Їм тут не раді, якщо вони приходять мені, а не якомусь чинуші.

  В завершення я можу сказати, що я ні на кого не орав, не крив матом, а методично і спокійно робив все те, що вимагали від мене банк і НацБанк. І після всіх цих історій в мене не виникло бажання крикнути “Нада валить!”. В мене чомусь виникло вільне бажання піти працювати в НацБанк, щоб скасувати всі ці дурні постанови, які ускладнюють життя людям. Можливо, одного дня я так і зроблю.

  Доречі, там є посада “Радник з логіки”, я б пішов?

  Понедельник, 23 Ноябрь 2015 15:40 написал Ruslan Khavriuta Комментировать

Оставить комментарий

О проекте:

Информационный финансовый портал www.bankiua.com рассказывает о самых последних событиях в мире финансов и банковского дела. На сайте есть детальная информация о банках Украины, можно найти банк по алфавиту, банк по рейтингу, неплатежеспособный банк.

 

Все права защищены © BankiUA.com 2018.

Разработка и поддержка сайта: Office-it.com.ua

Мы в соц.сетях